категорії: новина

Фотовиставка Віктора Гіржова «Медіаперсони»

теґи: Віктор Гіржов, діаспора, фотовиставка

У Культурному центрі України в Москві відкрилася фотовиставка відомого українського журналіста, головного редактора часопису Об’єднання українців Росії «Український огляд» Віктора Гіржова «Медіаперсони» (Репортажні портрети відомих особистостей України та Росії). Експозицію, що триватиме до 16 січня 2009 року, організовано разом із Об’єднанням українців Росії та Реґіональною громадською організацією «Українці Москви». Планується, що цей захід стане початком нового спільного проекту Культурного центру України в Москві та українських громадських організацій Росії, спрямованого на популяризацію творчості видатних українських фотомитців Росії.

Віктор Гіржов, будучи кореспондентом одного з провідних українських друкованих видань – газети «Україна молода», – постійно перебуває в гущі подій громадсько-політичного та культурно-мистецького життя Росії. У зв’язку з цим найприкметнішим є те, що всі світлини виставки – репортажні й були зроблені автором для українських та російських ЗМІ. В експозиції представлено близько 90 фотографій відомих українців, росіян та іноземців – політиків і громадських діячів, письменників і журналістів, режисерів і артистів, релігійних діячів та спортсменів. Деякі світлини вже публікувалися раніше, але більшість із них відвідувачі виставки мають можливість переглянути вперше. Зважаючи на те, що пан Віктор висвітлює майже кожен помітний захід у Культурному центрі України, частина експозиції присвячена якраз видатним особистостям, які відвідували й виступали в Українському домі на Арбаті. Крім того, під час відкриття велика кількість фото демонструвалася на екрані в режимі слайд-шоу. 

Представляючи автора, генеральний директор Центру, доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України Володимир Мельниченко, зокрема, сказав: «У Культурному центрі України за 15 років його діяльності експонувалися роботи багатьох відомих українських фотографів. І ця виставка є однією з кращих, адже представлені фотографії свідчать про високий професіоналізм Віктора Гіржова та його вміння зафіксувати мить, яка для нас вже є часточкою історії». 

«Актуальність нинішньої виставки полягає в тому, що сьогодні є нагальна необхідність у розширенні українсько-російського ділового й культурного співробітництва, – сказав на відкритті Віктор Гіржов. – Експозиція складається з репортажних портретів відомих людей Росії й України, у тому числі українців, які здобули собі славу в Росії... Герої моїх знімків різні, але цікаві насамперед тим, що є особистостями, котрі мають значний вплив на долі багатьох людей і цілих народів. Розміщення їхніх фото в одній експозиції – це заклик до можливості заглянути у внутрішній світ цих персонажів, зрозуміти щось важливе про них. Адже взаємопізнання – це перший крок до взаєморозуміння». 

«В українській мові є чудове слово – «світлини», яке російською можна перекласти як «фотографии», – із цими словами до присутніх звернувся заступник директора Бібліотеки української літератури Москви Віталій Крикуненко. – І ця виставка, будучи насиченою світлими й несподіваними почуттями, свідчить про задум автора знайти можливість для діалогу між такими різними людьми, чиї обличчя ми можемо споглядати в цій експозиції». 

З відкриттям виставки автора привітали керівник прес-служби Посольства України в Росії Олег Волошин, співголова Об’єднання українців Росії Валерій Семененко та голова Реґіональної громадської організації «Українці Москви», заслужений працівник культури України й Росії Вікторія Скопенко. 

Цього вечора в чудовій виставковій залі Культурного центру України залунала й українська пісня – з побажаннями добра і злагоди на увесь новий рік, її подарували гостям Українська народна хорова капела Москви, заслужена артистка України та Росії Галина Чорноба й лауреати міжнародних конкурсів Руслан Кадиров і Марлена Мош.

 

Про автора виставки: 

Віктор Григорович Гіржов народився 27 листопада 1956 року в Лохвицькому районі на Полтавщині. У 1985 році закінчив Український поліграфічний інститут ім.І.Федорова у Львові (тепер – Українська академія друкарства), у 1990 році – Київську Вищу партійну школу. Член Національної спілки письменників України з 1991 року. 

Працював у Миколаївському райкомі комсомолу Львівської області, директором Палацу культури й техніки «Юність» у м.Новий Розділ, головним редактором Лохвицької районної газети «Зоря». Нині він є власним кореспондентом щоденної інформаційно-політичної газети «Україна молода» в Російській Федерації та головним редактором часопису українців Росії «Український огляд».